Kariera

praca

Jeśli chcesz dołączyć do naszego zespołu prześlij nam swoje CV, napisz jakiej pracy oczekujesz i dlaczego powinniśmy Cię zatrudnić.


Aktualnie prowadzimy rekrutację na stanowisko Wdrożeniowiec Systemów Informatycznych

Miejsce pracy: Bielsko-Biała

 • Potrafisz zadawać pytania, uważnie słuchać odpowiedzi i wyciągać wnioski.
 • Lubisz przekładać rzeczywistość na ciąg następujących po sobie logicznych kroków.
 • Budowanie algorytmów i zrozumienie co z czego wynika oraz dlaczego tak a nie inaczej działa proces sprawia Ci frajdę, a jednocześnie zdajesz sobie sprawę, że dla wielu osób takie słowa jak algorytm, logika i porządek wywołuje podobny strach jak wizyta u dentysty.
 • Posiadasz wiedzę merytoryczną w jednym z następujących obszarów: księgowość, kadry-płace, gospodarka magazynowa.
 • Chcesz pracować w stabilnej firmie informatycznej z siedzibą w Bielsku-Białej.

!Jeżeli odpowiedziałaś/eś TAK na powyższe pytania – zapoznaj się z naszą ofertą!

Czego od Ciebie oczekujemy?

Umiejętności komunikacyjnych i merytorycznych, które pozwolą wywiązać się z zadań opisanych powyżej. Idealnie, jeżeli masz doświadczenie z produktami firmy Insert oraz doświadczenie z klientem z sektora małych i średnich firm (dwa ostatnie warunki nie są niezbędne).

Kiedy będziemy zadowoleni z Twojej pracy?

Ocenimy pozytywnie Twoją pracę, jeżeli będziesz skuteczna(y), czyli:

 • w relacji z klientem: na etapie projektowania pomożesz określić klientowi co jest dla niego ważne, a następnie opiszesz jego potrzeby w sposób zrozumiały zarówno dla klienta, jak i programisty, na etapie testów przypilnujesz, aby klient był ich współuczestnikiem, a na etapie wdrożenia, aby zamknąć temat w wyznaczonych ramach czasowych,
 • w relacji z programistami: będziesz „tłumaczem” pomiędzy światem biznesu a IT – przedstawisz wymagania klienta w taki sposób, aby programista wiedział jaką pracę ma wykonać, a następnie przetestujesz czy dobrze Cię zrozumiał;
 • w relacji z kierownikiem projektu: pomożesz mu w pilnowaniu harmonogramu, zakresu i kosztów projektu zgłaszając informacje o wszelkich ryzykach, które dostrzegasz i dając propozycję rozwiązania powstałych problemów.

Jak będzie wyglądać Twój dzień pracy?

Przyjdziesz lub przyjedziesz do naszej centrali, która mieści się 2 km od centrum Bielska-Białej w zabytkowym, klimatycznym budynku. Zaczniesz pracę między 6 a 10 rano (w zależności od Twoich preferencji). Najpóźniej możesz być o 10:00, gdyż punktualnie o tej godzinie rozpoczynamy 15 minutowy przegląd prac w zespole projektowym. Warto przyjechać nieco wcześniej, żeby zdążyć wypić aromatyczną kawę z ekspresu, dobudzić się i zachować energię na kolejne godziny pracy, a także zrobić przegląd tematów, którymi się zajmujesz.

W pozostałej części dnia, w zależności od tego co jest priorytetem w danym momencie, będziesz pisać wymagania do systemu informatycznego, w taki sposób, aby programista zrozumiał co obiecaliśmy klientowi, będziesz prowadzić rozmowy z naszym klientem w celu doprecyzowania jakie są jego potrzeby, poprowadzisz szkolenie wdrożeniowe u naszego klienta albo przygotujesz instrukcję postępowania lub dokumentację techniczną. Może się również zdarzyć, że będziesz szukać odpowiedzi na pytania nurtujące klienta, które niemal zawsze zaczynają się od słowa „dlaczego”, np:

 • Dlaczego mam niezgodność pomiędzy wartością wynikającą z dokumentów i zapisów na kontach?
 • Dlaczego źle mi się wylicza podstawa do chorobowego?
 • Dlaczego kwota potrącenia komorniczego nie zgadza się z wyliczoną przeze mnie?
 • W jaki sposób zarejestrować fakturę zaliczkową?

Dlaczego warto z nami pracować?

Ponad 76 % pracowników pracuje u nas dłużej niż 5 lat, gdyż cenią sobie elastyczność i atmosferę, jaka u nas panuje. Wszyscy się znamy, mówimy sobie po imieniu, szanujemy siebie i naszych klientów – jesteśmy przeciwieństwem przysłowiowej korporacji – u nas nie trzeba sześciu zgód zatwierdzonych przez poszczególne departamenty, aby zmienić szerokości kolumny w raporcie excelowym. Wręcz przeciwnie – u nas doceniamy inicjatywę i codzienne drobne usprawnienia, które szybko wdrażamy. Praca odbywa się głównie na miejscu. Większość naszych klientów ma siedzibę w Bielsku-Białej albo w bliskiej okolicy. Dalekie i kilkudniowe delegacje występują bardzo rzadko. Nie wymagamy użycia prywatnego samochodu w celu dojazdu do klienta. Dajemy możliwość rozwoju poprzez udział w bardzo ciekawych projektach, szkoleniach tematycznych oraz pracy zgodnej z metodyką Agile.

Jeżeli po przeczytaniu tego ogłoszenia masz ochotę z nami pracować, to zachęcam do jak najszybszego skontaktowania się. Wyślij swoje CV na adres bielbit@bielbit.pl. Jeżeli napiszesz co najbardziej zachęciło Cię do odpowiedzi na ogłoszenie to ułatwisz nam rekrutację i na pewno to docenimy. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania związane z tą pracą to nie wahaj się i zadzwoń do nas – osobą kontaktową jest Danuta Kwaśnicka, tel. 33 472 33 39. Jeśli nie odbierze, to znaczy że jest na ważnym spotkaniu. Na pewno oddzwoni najpóźniej na drugi dzień.

Aplikacje prosimy składać na adres bielbit@bielbit.pl lub w siedzibie firmy:
BIELbit Sp. z o.o.
ul. Komorowicka 45
43-300 Bielsko-Biała

Administratorem danych osobowych jest BIELbit Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Komorowickiej 45, 43-300 Bielsko-Biała wpisana do rejestru prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000011132; NIP: 547-004-61-89; REGON: 001336564.
Będziemy przetwarzać Pani/Pana dane osobowe wyłącznie w celu przeprowadzenia rekrutacji. Podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych będzie kodeks pracy. Pani/Pana dane osobowe będziemy przetwarzać maksymalnie do 4 miesięcy od momentu zakończenia rekrutacji.
Jeżeli wyrazi Pani/Pan na to zgodę, będziemy mieli prawo przetwarzać Pani/Pana dane również w procesie przyszłych rekrutacjach, czyli do 12 miesięcy od przekazania danych.
Nikomu nie będziemy udostępniać Pani/Pana danych bez Pani/Pana wyraźnej zgody.
Będziemy przekazywać dane wyłącznie dwóm grupom: osobom upoważnionym przez nas, tj. naszym pracownikom i współpracownikom, którzy muszą mieć dostęp do danych, aby wykonywać swoje obowiązki, podmiotom przetwarzającym, którym zlecimy to zadanie.
Ma Pani/Pan prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, usuwania, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
Ponieważ podstawą przetwarzania danych może być wyrażona przez Panią/Pana zgoda, informujemy, że zgoda może być cofnięta w dowolnym momencie. Jeśli chce Pani/Pan zmienić zakres przetwarzanych przez nas danych, w tym wnieść sprzeciw i/lub cofnąć swoją zgodę, prosimy o wysłanie wiadomości na adres e-mail: odo@bielbit.pl
Jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie Pani/Pana danych narusza przepisy o ochronie danych ma Pani/Pan prawo wnieść skargę do organu nadzoru PUODO z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2.