Aktualności

Zapoznaj się z najświeższymi wiadomościami dotyczącymi naszej firmy, przydatnymi informacjami dla klientów oraz komunikatami o promocjach...
grafika strony Aktualności

Zostań PRO! W czerwcu nawet do 70% taniej

Skorzystaj z promocji i Zostań PRO! już dziś. Do 30 czerwca 2024 programy tej nowoczesnej linii możesz kupić od 50 do aż 70% taniej. Dołącz do grona zadowolonych użytkowników InsERT nexo PRO oraz przenieś swój biznes na jeszcze wyższy poziom.

Szczegóły na stronie InsERT.com.pl

obrazek nr 1 do wpisu pt. Zostań PRO! W czerwcu nawet do 70% taniej.

Zmień InsERT GT na nexo PRO – w czerwcu aż 80% taniej

Przejdź z InsERT GT na nexo PRO od 1 do 30 czerwca zrobisz to 80% taniej! Dodatkowo w prezencie otrzymasz multimedialne szkolenie krok po kroku z obsługi nowego programu, a w przypadku upgrade’u do Subiekta nexo PRO – również roczną licencję do modułu POS – interfejs dotykowy.

Promocja trwa do 30 czerwca 2024 i skierowana jest do użytkowników programów InsERT GT, którzy zarejestrowali je nie później niż 20 maja 2024 – zarówno dla firm, jak i biur rachunkowych. Promocją objęte są także rozszerzenia do InsERT nexo PRO

obrazek nr 1 do wpisu pt. Zmień InsERT GT na nexo PRO – w czerwcu aż 80% taniej.

Nowy termin obowiązku KSeF

Ministerstwo Finansów podało termin obowiązkowego korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur:

  • od 1 lutego 2026 – dla podmiotów, których wartość sprzedaży w poprzednim roku podatkowym przekroczyła 200 mln zł; 
  • od 1 kwietnia 2026 – dla wszystkich przedsiębiorców. 

InsERT.com.pl

obrazek nr 1 do wpisu pt. Nowy termin obowiązku KSeF.

Zmiany w Krajowym Systemie e-Faktur

Ministerstwo Finansów zapowiada zmiany w Krajowym Systemie e-Faktur. Projekt zmian zawiera modernizacje, które są efektem konsultacji z podatnikami, m.in.:

  • Zapowiedziano, że KSeF ma być wprowadzony jednocześnie dla podatników VAT czynnych i zwolnionych.
  • Po zakończeniu okresu przejściowego, osoby dokonujące płatności za pomocą e-faktury będą zobowiązane do podania numeru KSeF dokumentu. W tym samym czasie zostaną zniesione faktury fiskalne oraz możliwość uznawania paragonów do kwoty 450 zł jako faktury.
  • Wprowadzenie możliwości wystawienia faktur w trybie offline w trakcie okresu przejściowego, które opatrzone będą kodem QR, umożliwiającym nabywcy kontrolę, czy dokument został wprowadzony do systemu. Wystawca będzie zobowiązany do przesłania faktury do KSeF najpóźniej następnego dnia roboczego.
  • Propozycja udogodnienia z zakresu faktur B2C pozwoli na wystawienie e-faktury dla konsumentów, którzy uzyskają tzw. dostęp anonimowy do otrzymanych faktur KSeF. Jak w przypadku faktur offline, będą one oznaczone kodem QR.
  • Dla przedsiębiorców „wykluczonych cyfrowo” w okresie przejściowym zostanie udostępniona opcja wystawienia faktur całkowicie poza systemem. Będzie to możliwe, jeśli faktura nie przekroczy 450 zł brutto, a miesięczna kwota ze sprzedaży fakturowej nie przekracza 10 000 zł brutto.
  • W celu dostosowania systemu do specyfiki niektórych branż, zaproponowano możliwość przesyłania załączników do e-faktur, które będą zawierały dodatkowe informacje, takie jak miara, ilość oraz cena towarów i usług.
  • Kary finansowe za nieprzesłanie faktury w systemie, wystawienie w trybie offline niezgodne z zapowiedzianym schematem lub niedotrzymanie terminu przesłania faktury wystawionej w trybie offline będą egzekwowanie po terminie wdrożeniowym KSeF-u.

InsERT.com.pl

obrazek nr 1 do wpisu pt. Zmiany w Krajowym Systemie e-Faktur.