Kariera – wdrożeniowiec

Wdrożeniowiec systemów informatycznych

Potrafisz zadawać pytania, uważnie słuchać odpowiedzi i wyciągać wnioski.

Lubisz przekładać rzeczywistość na ciąg następujących po sobie logicznych kroków.

Budowanie algorytmów i zrozumienie co z czego wynika oraz dlaczego tak a nie inaczej działa proces sprawia Ci frajdę i jednocześnie zdajesz sobie sprawę, że dla wielu osób takie słowa jak algorytm, logika czy porządek wywołuje podobny strach jak wizyta u dentysty.

Posiadasz wiedzę merytoryczną w jednym z następujących obszarów: księgowość, kadry-płace, handel, gospodarka magazynowa.

Chcesz pracować w stabilnej firmie informatycznej z siedzibą w Bielsku-Białej.

Jeżeli odpowiedziałaś/eś TAK na powyższe pytania, to zachęcam do zapoznania się z naszą ofertą‼.

Jak będzie wyglądać Twój dzień pracy?

Pracujemy w trybie pracy hybrydowej. Czasem przyjdziesz lub przyjedziesz do naszej siedziby, która mieści się 2 km od centrum Bielska-Białej w zabytkowym, klimatycznym budynku. Czasem możesz zostać w domu, jeśli praca zdalna Ci odpowiada. Zaczniesz pracę między 6 a 10 rano (w zależności od Twoich preferencji). Najpóźniej możesz zacząć pracę o 10:00, gdyż punktualnie o tej godzinie rozpoczynamy 20 minutowy przegląd prac w zespole projektowo-wdrożeniowym. Warto rozpocząć pracę wcześniej i zrobić przegląd tematów, którymi się zajmujesz. Dobrze też przyjechać do siedziby firmy, żeby spotkać się z innymi, wypić aromatyczną kawę z ekspresu, dobudzić się w miłej atmosferze i zachować energię na kolejne godziny pracy. W pozostałej części dnia, w zależności od tego co jest priorytetem w danym momencie, będziesz pisać wymagania do systemu informatycznego, w taki sposób, aby programista zrozumiał co obiecaliśmy klientowi, będziesz prowadzić rozmowy z naszym klientem w celu doprecyzowania jakie są jego potrzeby, poprowadzisz szkolenie wdrożeniowe u naszego klienta albo przygotujesz instrukcję postępowania lub dokumentację techniczną. Może się również zdarzyć, że będziesz szukać odpowiedzi na pytania nurtujące klienta, które niemal zawsze zaczynają się od słowa „dlaczego”, np.:

  • Dlaczego mam niezgodność pomiędzy wartością wynikającą z dokumentów i zapisów na kontach?
  • Dlaczego źle mi się wylicza podstawa do chorobowego?
  • Dlaczego kwota potrącenia komorniczego nie zgadza się z wyliczoną przeze mnie?
  • W jaki sposób zarejestrować fakturę zaliczkową?

Kiedy będziemy zadowoleni z Twojej pracy?

Ocenimy pozytywnie Twoją pracę, jeżeli będziesz skuteczna(y), czyli:

  • w relacji z klientem: na etapie projektowania pomożesz określić klientowi co jest dla niego ważne, a następnie opiszesz jego potrzeby w sposób zrozumiały zarówno dla klienta, jak i programisty, na etapie testów przypilnujesz, aby klient był ich współuczestnikiem, a na etapie wdrożenia zadbasz o to, żeby zamknąć temat w wyznaczonych ramach czasowych,
  • w relacji z programistami: będziesz „tłumaczem” pomiędzy światem biznesu a IT – przedstawisz wymagania klienta w taki sposób, aby programista wiedział jaką pracę ma wykonać, a następnie przetestujesz czy dobrze Cię zrozumiał;
  • w relacji z kierownikiem projektu: pomożesz mu w pilnowaniu harmonogramu, zakresu i kosztów projektu zgłaszając informacje o wszelkich ryzykach, które dostrzegasz i dając propozycję rozwiązania powstałych problemów.

Czego od Ciebie oczekujemy?

Umiejętności komunikacyjnych i merytorycznych, które pozwolą wywiązać się z zadań opisanych powyżej. Idealnie, jeżeli masz doświadczenie z produktami firmy Insert oraz doświadczenie z klientem z sektora małych i średnich firm (dwa ostatnie warunki nie są niezbędne).

Dlaczego warto z nami pracować?

Pracownicy cenią sobie elastyczność i atmosferę, jaka u nas panuje. Wszyscy się znamy, mówimy sobie po imieniu, szanujemy siebie i naszych klientów – jesteśmy przeciwieństwem przysłowiowej korporacji – u nas nie trzeba sześciu zgód zatwierdzonych przez poszczególne departamenty, aby zmienić szerokości kolumny w raporcie excelowym. Wręcz przeciwnie – doceniamy inicjatywę i codzienne drobne usprawnienia, które szybko wdrażamy. Większość naszych klientów ma siedzibę w Bielsku-Białej albo w bliskiej okolicy. Dalekie i kilkudniowe delegacje występują bardzo rzadko. Nie wymagamy użycia prywatnego samochodu w celu dojazdu do klienta. Dajemy możliwość rozwoju poprzez udział w bardzo ciekawych projektach, szkoleniach tematycznych oraz pracy zgodnej z metodyką Agile.

Jeżeli po przeczytaniu tego ogłoszenia masz ochotę z nami pracować, to zachęcam do jak najszybszego skontaktowania się. Wyślij swoje CV na adres bielbit@bielbit.pl. Jeżeli napiszesz co najbardziej zachęciło Cię do odpowiedzi na ogłoszenie to ułatwisz nam rekrutację i na pewno to docenimy. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania związane z tą pracą to nie wahaj się i zadzwoń do nas – osobą kontaktow jest Danuta Kwaśnicka, tel. 33 472 33 39. Jeśli nie odbierze, to znaczy że jest na ważnym spotkaniu. Na pewno oddzwoni najpóźniej na drugi dzień.

Maria Górny – Prezes Zarządu BIELbit Sp. z o. o.
(BIELbit.pl)


Administratorem danych osobowych jest BIELbit Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Komorowickiej 45, 43-300 Bielsko-Biała wpisana do rejestru prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000011132; NIP: 547-004-61-89; REGON: 001336564.
Będziemy przetwarzać Pani/Pana dane osobowe wyłącznie w celu przeprowadzenia rekrutacji. Podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych będzie kodeks pracy. Pani/Pana dane osobowe będziemy przetwarzać maksymalnie do 4 miesięcy od momentu zakończenia rekrutacji.
Jeżeli wyrazi Pani/Pan na to zgodę, będziemy mieli prawo przetwarzać Pani/Pana dane również w procesie przyszłych rekrutacjach, czyli do 12 miesięcy od przekazania danych.
Nikomu nie będziemy udostępniać Pani/Pana danych bez Pani/Pana wyraźnej zgody.
Będziemy przekazywać dane wyłącznie dwóm grupom: osobom upoważnionym przez nas, tj. naszym pracownikom i współpracownikom, którzy muszą mieć dostęp do danych, aby wykonywać swoje obowiązki, podmiotom przetwarzającym, którym zlecimy to zadanie.
Ma Pani/Pan prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, usuwania, ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
Ponieważ podstawą przetwarzania danych może być wyrażona przez Panią/Pana zgoda, informujemy, że zgoda może być cofnięta w dowolnym momencie. Jeśli chce Pani/Pan zmienić zakres przetwarzanych przez nas danych, w tym wnieść sprzeciw i/lub cofnąć swoją zgodę, prosimy o wysłanie wiadomości na adres e-mail: odo@bielbit.pl
Jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie Pani/Pana danych narusza przepisy o ochronie danych ma Pani/Pan prawo wnieść skargę do organu nadzoru PUODO z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2.