Portal biura

Sprawny kontant klienta z biurem rachunkowym
grafika strony Portal biura
zrzut ekranu portal biura nr 1

O programie

Portalu Biura pozwala na błyskawiczne przesyłanie dokumentów do księgowości, także w formie pliku PDF lub zdjęcia zrobionego smartfonem oraz na bieżąco analizować postęp ich przetwarzania. Jeśli w dokumencie pojawi się błąd, otrzymasz go z powrotem z odpowiednim oznaczeniem, co pozwoli Ci szybko wprowadzić niezbędne poprawki. Przygotowane przez biuro informacje sprawozdawcze są dla Ciebie dostępne w każdej chwili, a o zbliżających się terminach oraz czynnościach podatkowych i płatniczych otrzymasz automatyczne przypomnienie e-mailem lub SMS-em.
zrzut ekranu portal biura nr 1

Dokumenty

Dzięki usłudze możesz:
 1. Poprzez chmurę błyskawicznie przesyłać do biura rachunkowego zdjęcia dokumentów (np. zrobione za pomocą smartfona) oraz dokumenty w formacie PDF.
 2. Wyczerpująco opisywać przesyłane dokumenty.
 3. Śledzić postęp pracy nad dokumentami.
zrzut ekranu portal biura nr 2

Raporty

Dzięki usłudze możesz:
 1. Wygodnie przeglądać dane raportowe, udostępniane przez biuro rachunkowe:
  • podsumowanie Twojej ewidencji VAT oraz zapisów szczegółowych sprzedaży i zakupu;
  • podsumowanie Twoich ksiąg rachunkowych, w tym również ich poszczególne zapisy (dla księgowości uproszczonych);
  • podsumowanie Twoich rozliczeń wraz ze szczegółami zobowiązań i należności;
  • wynagrodzenia Twoich pracowników;
  • podsumowanie zobowiązań wobec instytucji prawnych oraz Twoich pracowników, wraz z danymi niezbędnymi do wykonania przelewów,
 2. Sprawnie operować na udostępnionych przez biuro raportach — filtrować, wyszukiwać oraz sortować, a dla wnikliwszej analizy — eksportować dane (do formatu csv) lub wydrukować je.
 3. Monitorować nadchodzące terminy ustawowe oraz te wynikające z umowy z biurem (np. termin dostarczenia dokumentów, termin rozliczenia z biurem).
 4. Otrzymywać powiadomienia o nadchodzących czynnościach poprzez SMS lub pocztę e-mail.
zrzut ekranu portal biura nr 2
zrzut ekranu portal biura nr 3

Zobacz, co zyskasz jako biuro rachunkowe:

Za pomocą Portalu Biura możesz szybko przesyłać swoim klientom raporty finansowo-księgowe, a otrzymane dokumenty natychmiast przesyłać do programu księgowego. Dodatkowo informujesz ich o zbliżających się podatkach i terminach płatności, konieczności przesyłania ważnych dokumentów, oświadczeń czy raportów. Ty decydujesz, w jakim formacie klient otrzyma powiadomienie – może to być e-mail lub sms. Dodatkowo otrzymujesz stały przegląd raportów wysyłanych do konkretnego klienta, zebranych w jednym miejscu, dzięki czemu w każdej chwili możesz je wspólnie analizować. To znaczna oszczędność czasu zarówno dla samego biura, jak i dla klientów
zrzut ekranu portal biura nr 3

Dokumenty

Dzięki usłudze możesz:
 1. Automatycznie pobierać dokumenty przesłane przez klienta do programów księgowych.
 2. Wygodnie przeglądać je wszystkie w jednym miejscu.
 3. Łatwo wprowadzać otrzymane dokumenty do użytkowanego systemu.
 4. Automatycznie wczytywać dane z faktur (OCR) — aplikacja sama rozpoznaje dane z przesłanego dokumentu, takie jak numer dokumentu, data, kontrahent czy kwota z tabeli VAT, a następnie przenosi je na zapis księgowy podczas jego dodawania.
 5. Automatycznie informować klienta o postępie prac nad danym dokumentem.

Raporty

Dzięki usłudze możesz:
 1. Publikować raporty finansowo-księgowe.
 2. Wygodnie przeglądać wysłane klientowi raporty.
 3. Ustawiać automatyczne powiadomienia (mail lub SMS, wybór należy do Ciebie) dla klientów o nadchodzących terminach podatkowo-składkowych, konieczności dostarczenia dokumentów, rozliczenia się z biurem, wysyłki raportów lub odrzuceniu przesłanych dokumentów (i konieczności ich poprawy).