Wdrożeniowiec systemów informatycznych


Wdrożeniowiec systemów informatycznych

Miejsce pracy: Bielsko-Biała

 • Potrafisz zadawać pytania, uważnie słuchać odpowiedzi i wyciągać wnioski.
 • Lubisz przekładać rzeczywistość na ciąg następujących po sobie logicznych kroków.
 • Budowanie algorytmów i zrozumienie co z czego wynika oraz dlaczego tak a nie inaczej działa proces sprawia Ci frajdę, a jednocześnie zdajesz sobie sprawę, że dla wielu osób takie słowa jak algorytm, logika i porządek wywołuje podobny strach jak wizyta u dentysty.
 • Posiadasz wiedzę merytoryczną w jednym z następujących obszarów: księgowość, kadry-płace, gospodarka magazynowa.
 • Chcesz pracować w stabilnej firmie informatycznej z siedzibą w Bielsku-Białej.

Czego od Ciebie oczekujemy?

Umiejętności komunikacyjnych i merytorycznych, które pozwolą wywiązać się z zadań opisanych powyżej. Idealnie, jeżeli masz doświadczenie z produktami firmy Insert oraz doświadczenie z klientem z sektora małych i średnich firm (dwa ostatnie warunki nie są niezbędne).

Kiedy będziemy zadowoleni z Twojej pracy?

Ocenimy pozytywnie Twoją pracę, jeżeli będziesz skuteczna(y), czyli:

 • w relacji z klientem: na etapie projektowania pomożesz określić klientowi co jest dla niego ważne, a następnie opiszesz jego potrzeby w sposób zrozumiały zarówno dla klienta, jak i programisty, na etapie testów przypilnujesz, aby klient był ich współuczestnikiem, a na etapie wdrożenia, aby zamknąć temat w wyznaczonych ramach czasowych,
 • w relacji z programistami: będziesz „tłumaczem” pomiędzy światem biznesu a IT – przedstawisz wymagania klienta w taki sposób, aby programista wiedział jaką pracę ma wykonać, a następnie przetestujesz czy dobrze Cię zrozumiał;
 • w relacji z kierownikiem projektu: pomożesz mu w pilnowaniu harmonogramu, zakresu i kosztów projektu zgłaszając informacje o wszelkich ryzykach, które dostrzegasz i dając propozycję rozwiązania powstałych problemów.

Jak będzie wyglądać Twój dzień pracy?

Przyjdziesz lub przyjedziesz do naszej centrali, która mieści się 2 km od centrum Bielska-Białej w zabytkowym, klimatycznym budynku. Zaczniesz pracę między 6 a 10 rano (w zależności od Twoich preferencji). Najpóźniej możesz być o 10:00, gdyż punktualnie o tej godzinie rozpoczynamy 15 minutowy przegląd prac w zespole projektowym. Warto przyjechać nieco wcześniej, żeby zdążyć wypić aromatyczną kawę z ekspresu, dobudzić się i zachować energię na kolejne godziny pracy, a także zrobić przegląd tematów, którymi się zajmujesz.

W pozostałej części dnia, w zależności od tego co jest priorytetem w danym momencie, będziesz pisać wymagania do systemu informatycznego, w taki sposób, aby programista zrozumiał co obiecaliśmy klientowi, będziesz prowadzić rozmowy z naszym klientem w celu doprecyzowania jakie są jego potrzeby, poprowadzisz szkolenie wdrożeniowe u naszego klienta albo przygotujesz instrukcję postępowania lub dokumentację techniczną. Może się również zdarzyć, że będziesz szukać odpowiedzi na pytania nurtujące klienta, które niemal zawsze zaczynają się od słowa „dlaczego”, np:

 • Dlaczego mam niezgodność pomiędzy wartością wynikającą z dokumentów i zapisów na kontach?
 • Dlaczego źle mi się wylicza podstawa do chorobowego?
 • Dlaczego kwota potrącenia komorniczego nie zgadza się z wyliczoną przeze mnie?
 • W jaki sposób zarejestrować fakturę zaliczkową?

Dlaczego warto z nami pracować?

Ponad 76 % pracowników pracuje u nas dłużej niż 5 lat, gdyż cenią sobie elastyczność i atmosferę, jaka u nas panuje. Wszyscy się znamy, mówimy sobie po imieniu, szanujemy siebie i naszych klientów – jesteśmy przeciwieństwem przysłowiowej korporacji – u nas nie trzeba sześciu zgód zatwierdzonych przez poszczególne departamenty, aby zmienić szerokości kolumny w raporcie excelowym. Wręcz przeciwnie – u nas doceniamy inicjatywę i codzienne drobne usprawnienia, które szybko wdrażamy. Praca odbywa się głównie na miejscu. Większość naszych klientów ma siedzibę w Bielsku-Białej albo w bliskiej okolicy. Dalekie i kilkudniowe delegacje występują bardzo rzadko. Nie wymagamy użycia prywatnego samochodu w celu dojazdu do klienta. Dajemy możliwość rozwoju poprzez udział w bardzo ciekawych projektach, szkoleniach tematycznych oraz pracy zgodnej z metodyką Agile.

Jeżeli po przeczytaniu tego ogłoszenia masz ochotę z nami pracować, to zachęcam do jak najszybszego skontaktowania się. Wyślij swoje CV na adres bielbit@bielbit.pl. Jeżeli napiszesz co najbardziej zachęciło Cię do odpowiedzi na ogłoszenie to ułatwisz nam rekrutację i na pewno to docenimy. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania związane z tą pracą to nie wahaj się i zadzwoń do nas – osobą kontaktową jest Danuta Kwaśnicka, tel. 33 472 33 39. Jeśli nie odbierze, to znaczy że jest na ważnym spotkaniu. Na pewno oddzwoni najpóźniej na drugi dzień.

Pamiętaj proszę o dopisaniu klauzuli: Wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie danych BIELbit Sp. z o.o. i ich przetwarzanie w celu niezbędnym do realizacji procesów rekrutacji. Jednocześnie oświadczam, że swoje dane podaję dobrowolnie oraz iż zostałem / zostałam poinformowany / poinformowana o nazwie i adresie siedziby administratora danych, a także o prawie wglądu do moich danych osobowych i ich poprawiania, a także o prawie do cofnięcia zgody na przetwarzanie moich danych.

Maria Górny – Prezes Zarządu BIELbit Sp. z o. o.