InsERT Nexo

Przedstawiamy nową linię programów InsERT S.A. – InsERT nexo

InsERT nexo to nowa, kolejna po InsERT GT, generacja programów do zarządzania małą i średnią firmą. W skład pakietu wchodzą: Subiekt nexo (system sprzedaży), Rewizor nexo (system finansowo-księgowy) i Rachmistrz nexo (program do prowadzenia księgi przychodów i rozchodów oraz ewidencji podatku zryczałtowanego).

Najważniejsze zalety InsERT nexo:

intuicyjna budowa programu – poszczególne moduły zgrupowane w odpowiednie obszary biznesowe (np. w Subiekcie – handel, magazyn, finanse, rozliczenia, kartoteki itp.);

ułatwiona nawigacja: wyszukiwarka dostępna z każdego miejsca w programie (zapewnia szybki dostęp do całej funkcjonalności systemu); błyskawiczne przechodzenie do wybranych modułów i funkcji dzięki specjalnym skrótom (mnemonikom); pełna obsługa programu z klawiatury (skróty klawiszowe);

możliwość konfiguracji, m.in. dostosowywanie wyglądu i sposobu prezentowanych danych na gridach modułowych (tabele z danymi w poszczególnych modułach); użytkownik może wyciągać bądź ukrywać kolumny gridowe oraz określać ich kolejność w tabeli;

możliwość rozbudowy programu o rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb firmy (w wersji PRO);

ścisła współpraca programów wchodzących w skład pakietu: multiprogram – praca programów w jednym oknie (np. możliwość otwarcia modułów Subiekta z poziomu Rewizora lub Rachmistrza – bez konieczności uruchamiania każdego programu osobno); księgowość w InsERT nexo stanowi spójną całość – możliwe jest płynne przejście między różnymi formami księgowości (np. z księgi przychodów i rozchodów na pełną księgowość) w ramach jednego podmiotu z zachowaniem wszelkich danych kartotekowych, ewidencyjnych oraz dokumentów źródłowych; wymiana danych online;

zaawansowany system komunikatów: powiadomienia ogólnosystemowe (m.in. dokumenty do księgowania, różnice księgowe); mechanizm kontroli i weryfikacji danych (powiadomienia o błędach, ostrzeżenia, informacje) – program w wielu miejscach podpowiada, co należy zrobić i chroni przed nieprawidłowym wypełnianiem dokumentów;

nowoczesne rozwiązania interfejsowe znane z przeglądarek internetowych – otwieranie poszczególnych modułów w kolejnych zakładkach (możliwość jednoczesnej edycji wielu obiektów), powrót do poprzedniego widoku w zakładce, dowolne przesuwanie zakładek.

Współpraca z innymi systemami

InsERT nexo współpracuje z Gratyfikantem GT i Sello. Dostępna będzie również usługa e-Archwizacji.
Możliwe jest przeniesienie danych z systemów: Subiekt GT, Rachmistrz GT, Rewizor GT, mikroGratyfikant GT, mikroSubiekt dla Windows.

Linia produktowa zawiera również zestawy dla Biur Rachunkowych.

Programy występują w wersji podstawowej oraz wersji PRO

Porównanie linii produktów:
Subiekt GT, Subiekt nexo oraz Subiekt nexo PRO
Gestor GT, Gestor nexo oraz Gestor nexo PRO
Rachmistrz GT, Rachmistrz nexo oraz Rachmistrz nexo PRO
Rewizor GT, Rewizor nexo oraz Rewizor nexo PRO
Gratyfikant GT, Gratyfikant nexo oraz Gratyfikant nexo PRO

Cennik programów InsERT


subiekt_nexo_pro_1_stanowisko_pudelko_maly

Subiekt nexo to program kompleksowo wspomagający obsługę sprzedaży w małych i średnich firmach – sklepach, hurtowniach, warsztatach, zakładach usługowych itp. Przyjazny, intuicyjny interfejs ułatwia i przyspiesza pracę, a bogata funkcjonalność zaspokoi potrzeby nowoczesnych przedsiębiorców, bez względu na branżę.

Subiekt nexo zapewnia obsługę wszystkich typów dokumentów handlowych (szczególną zaletą jest zaawansowany system zamówień) i sprawne zarządzanie gospodarką magazynową. Posiada rozbudowaną część finansową, dzięki której możliwe jest m.in. wykonywanie operacji kasowych, bankowych czy tworzenie raportów kasowych. Moduły rozliczeniowe umożliwiają ewidencjonowanie rozrachunków, działań windykacyjnych i tabeli kursów walut. Kartotekowa część systemu pozwala prowadzić zaawansowaną ewidencję asortymentu, Klientów, urządzeń zewnętrznych, instytucji, wspólników i pracowników.

Subiekt nexo PRO pozwala na obsługę przedsiębiorstwa wielooddziałowego. Umożliwia zaawansowane nadawanie cen towarom poprzez cenniki główne i dodatkowe. Wyróżnia się rozbudowaną obsługą zamówień – dla wersji PRO stworzono m.in. widoki robocze (Asortyment na zamówieniach do obsługi pozycji zamówienia, Asortyment na wyczerpaniu, Asortyment na zleceniach), które ułatwiają logistykę zamówień zarówno w przypadku Klientów, jak i dostawców.

Subiekt nexo PRO charakteryzuje się też większą otwartością i elastycznością. Pozwala np. dodawać pola własne do różnych elementów programu, a także własne raporty i wzorce wydruku. Dzięki Sferze dla Subiekta możliwe jest tworzenie indywidualnych rozwiązań dostosowujących system do specyficznych potrzeb firmy.

Najważniejsze możliwości Subiekta nexo
Dodatkowe rozwiązania dostępne w wersji PRO


rewizor_nexo_pro_1_stanowisko_pudelko_maly

Rewizor nexo to nowoczesny system wspomagający prowadzenie pełnej księgowości. Zastosowane technologie i rozwiązania interfejsowe sprawiają, że obsługa księgowa firmy staje się wygodniejsza i szybsza.

Rewizor nexo wspiera księgowych na każdym etapie pracy: od zarządzania planami kont, dekretacji i księgowania, poprzez ewidencje VAT, pojazdów, umów i płac, obsługę środków trwałych, po wystawianie deklaracji skarbowych, operacje kasowe i operacje na rachunkach bankowych oraz ewidencjonowanie i rozliczanie rozrachunków. Mimo bogatej funkcjonalności wyróżnia się prostą, intuicyjną obsługą.

Rewizor nexo PRO jest rozszerzoną wersją Rewizora nexo, stworzoną dla tych, którzy potrzebują elastycznego, otwartego systemu finansowo-księgowego. Oprócz pełnej funkcjonalności standardowego programu zawiera wiele dodatkowych rozwiązań. Pozwala m.in. wykorzystywać wielopoziomowe konta kartotekowe, tworzyć własne raporty i wydruki, na własny sposób opisywać zdarzenia gospodarcze (np. dodatkowymi transakcjami VAT), dokonywać analizy zapisów wg różnorodnych cech wykorzystując tzw. pola własne, czy też rozliczać rozrachunki ratalnie lub ewidencjonować je według własnych typów. Poprzez tzw. punkty rozszerzeń i Sferę dla Rewizora możliwa jest realizacja indywidualnych rozwiązań, dostosowanych do specyfiki firmy.

Rewizor nexo PRO doskonale sprawdza się również w biurach rachunkowych.

Podstawowe możliwości Rewizora nexo
Dodatkowe rozwiązania dostępne w wersji PRO


rachmistrz_nexo_pro_1_stanowisko_pudelko_maly

Rachmistrz nexo to system obsługi uproszczonej księgowości, przeznaczony dla firm prowadzących księgę przychodów i rozchodów lub rozliczających się w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Bogata funkcjonalność i prosta, intuicyjna obsługa to atuty, które sprawiają, że ewidencja księgowa z Rachmistrzem nexo przebiega szybko i sprawnie.

Rachmistrz nexo został wyposażony w szereg rozbudowanych funkcji ułatwiających prowadzenie księgowości (od ewidencji VAT, umów i płac, środków trwałych i pojazdów, przez wystawianie deklaracji skarbowych i ZUS, operacje kasowe i operacje na rachunkach bankowych, po rozliczanie rozrachunków). Zaletami programu są m.in. automatyczna dekretacja dokumentów oraz elastyczna obsługa finansów i rozrachunków.

Rachmistrz nexo PRO jest rozszerzoną wersją Rachmistrza nexo, zapewniającą dużo większą elastyczność. Oprócz pełnej funkcjonalności standardowego systemu pozwala m.in. tworzyć własne raporty i wydruki, na własny sposób opisywać zdarzenia gospodarcze (np. dodatkowymi transakcjami VAT), dokonywać analizy zapisów według różnorodnych cech z wykorzystaniem tzw. pól własnych, czy też rozliczać rozrachunki ratalnie lub ewidencjonować je według własnych typów. Możliwa jest także realizacja indywidualnych rozwiązań poprzez tzw. punkty rozszerzeń i Sferę dla Rachmistrza nexo.

Rachmistrz nexo PRO doskonale sprawdza się również w biurach rachunkowych.

Podstawowe możliwości Rachmistrza nexo:
Dodatkowe rozwiązania dostępne w wersji PRO


gestor_nexo_pro_pudelko_maly

Gestor nexo PRO to elastyczny system wspomagający budowanie trwałych relacji z Klientami oraz zarządzanie pracą w firmie. Dzięki automatyzacji różnych czynności pozwala zaoszczędzić czas, zapewniając większą wydajność i efektywność.

Gestor nexo PRO umożliwia m.in: ewidencjonowanie szczegółowych danych Klientów wraz z historią kontaktów, przedstawianie i negocjowanie ofert oraz prowadzenie korespondencji mailowej czy zbiorczą wysyłkę maili za pomocą wbudowanego Klienta pocztowego. Działa również w obszarze wewnątrzfirmowym, organizując i usprawniając pracę – pozwala planować wykonanie zadań wraz z delegowaniem ich na pracowników, monitorować postępy w wykonywaniu prac, rezerwować ogólnodostępne zasoby w firmie (np. pojazdy służbowe).

Gestor nexo PRO jest rozszerzoną wersją Gestora nexo – oprócz pełnej funkcjonalności standardowego systemu zawiera wiele dodatkowych rozwiązań, dzięki którym możliwe jest łatwe dostosowanie programu do specyficznych potrzeb firmy (tworzenie rozszerzeń i dodawanie indywidualnych rozwiązań, własne pola, słowniki, flagi, raporty, wzorce wydruku itp.).

Gestor nexo PRO jest ściśle zintegrowany z systemem sprzedaży Subiekt nexo, co umożliwia m.in. korzystanie ze wspólnych kartotek Klientów i asortymentu, cenników i promocji oraz łatwe przekształcanie ofert w dowolne dokumenty handlowe i magazynowe.

Podstawowe możliwości Gestora nexo PRO
Dodatkowe rozwiązania dostępne w wersji PRO


gratyfikant_nexo_pro_pudelko_maly

Gratyfikant nexo PRO to system kompleksowo wspomagający obsługę kadr i płac w małych i średnich firmach oraz w biurach rachunkowych. Intuicyjny interfejs i automatyzacja wielu czynności znacznie przyśpieszają pracę, a duża elastyczność daje szerokie możliwości konfiguracji.

Gratyfikant nexo PRO zawiera wszystkie funkcje niezbędne w dziale kadr i płac – od prowadzenia rozbudowanej ewidencji osobowej i wystawiania umów o pracę i umów cywilnoprawnych, przez proste i zaawansowane planowanie i naliczanie wynagrodzeń, po generowanie rozliczeń z urzędem skarbowym i ZUS oraz wystawianie różnych dokumentów kadrowo-płacowych.

Gratyfikant nexo PRO jest rozszerzoną wersją Gratyfikanta nexo, stworzoną dla firm, które potrzebują elastycznego, otwartego systemu kadrowo-płacowego. Oprócz pełnej funkcjonalności standardowego programu zawiera wiele dodatkowych rozwiązań. Pozwala m.in. na rozbudowaną obsługę umów cywilnoprawnych (składniki płacowe, dział, stanowisko, absencje i inne), zaawansowane definiowanie wartości składników płacowych, tworzenie własnych raportów i wydruków, specyficzne opisywanie danych z wykorzystaniem tzw. pól własnych. Poprzez tzw. punkty rozszerzeń i Sferę dla Gratyfikanta można dodawać indywidualne rozwiązania dostosowane do specyfiki firmy.

Najważniejsze możliwości Gratyfikanta nexo
Dodatkowe rozwiązania dostępne w wersji PRO


biuro_nexo_pudelko_maly

Biuro nexo to program stworzony z myślą o biurach rachunkowych i doradcach podatkowych używających w codziennej pracy systemów z linii InsERT nexo. Wspiera biura rachunkowe w trzech głównych obszarach pracy:

Biuro nexo jest integralnym składnikiem systemu InsERT nexo. Pracuje na tej samej bazie z innymi programami obsługującymi biuro rachunkowe. Dzięki takiej architekturze zapewniony jest dostęp do wszystkich mechanizmów platformowych, takich jak: pola własne, flagi, InsMAIL, zestawienia, wydruki, Sfera, biblioteka dokumentów i wiele innych.

Najważniejsze możliwości Biura nexo


apps-47313-13510798883201878-091c7983-88ce-4a8a-89b8-89fc8febce84

InsERT nexo LINK zapewnia łatwy i szybki dostęp do najważniejszych informacji
o stanie firmy, pozwalając zachować kontrolę nad biznesem z każdego miejsca.

Aplikacja umożliwia podgląd danych handlowych,finansowych i księgowych z programów linii InsERT nexo (Subiekt nexo, Rachmistrz nexo, Rewizor nexo) w przeglądarce internetowej i na urządzeniu mobilnym z systemem Windows Phone 8.

Podstawowe informacje przedstawiane są w widoku ogólnym, a widok szczegółowy pozwala analizować dane w postaci tabel i wykresów. Użytkownik ma możliwość określenia zakresu i sposobu wyświetlania danych (m.in. według jakich kryteriów dane mają być grupowane, z jakiego okresu, ile danych pokazywać na wykresach – w zależności od typu raportu).

Korzystanie z InsERT nexo LINK jest możliwe w okresie ważności e-abonamentu do programu z linii InsERT nexo i nie wymaga żadnej dodatkowej opłaty.

Rodzaj dostępnych raportów zależy od programu, do którego wykupiony został abonament (np. raporty księgowe dostępne są w ramach abonamentu do Rachmistrza lub Rewizora nexo).